Mičigano valstijoje ginkluotas užpuolikas nušovė šešis žmones, o dar du sunkiai sužeidė, sekmadienį pranešė policija, dar kartą patikslinusi aukų skaičių po to, kai buvo suimtas su šiuo išpuoliu siejamas ginkluotas baltaodis vyras.

 

Policija anksčiau policija buvo paskelbusi, kad per incidentą Mičigano vakarinėje dalyje buvo nužudyti septyni žmonės. Kalamazu viešojo saugumo departamento vadovas Jeffas Hadley sakė, kad medikai anksčiau pranešė apie vienos 14-metės mirtį, bet vėliau paaiškėjo, kad ta mergaitė tebėra gyva. Pareigūnas pridūrė, kad sekmadienio rytą tos paauglės būklė tebebuvo sunki.

Dėl tų šaudynių buvo suimtas Kalamazu apygardoje gyvenantis 45 metų Jasonas Daltonas, kuris, pasak Hadley, anksčiau nebuvo įvykdęs baudžiamųjų nusikaltimų.

Policija nurodė, kad ši ataka prasidėjo apie šeštadienį apie valandą vakaro vietos laiku prie vieno gyvenamojo komplekso prie Kalamazu apygardos rytinės ribos, kur užpuolikas kelis kartus šovė į vieną moterį ir ją sunkiai sužeidė. Praėjus mažiau negu keturioms valandoms, vienas vyras ir jo sūnus buvo nušauti, apžiūrinėdami mašinas prie automobilių prekybos salono, esančio už maždaug 24 km nuo pirmojo išpuolio vietos.

Dar po 15 minučių penki žmonės, tarp jų minėta 14-metė, buvo pašauti automobilių stovėjimo aukštelėje prie restorano, priklausančio maitinimo tinklui „Cracker Barrel“. Pasak pareigūnų, užpuolikas savo taikinius veikiausiai pasirinko atsitiktinai. Įtariamasis Daltonas buvo sučiuptas sekmadienį apievidurdienį. Mėlyną universalą „Chevy HHR“ vairavęs vyras buvo ginkluotas, kai pareigūnai jį sustabdė, bet pasidavė nesipriešindamas, sakė Kalamazu apygardos šerifo pavaduotojas Paulas Matyasas.

Vyriškis dirbo pavėžėjimo paslaugų bendrovės „Uber“ tinklo vairuotoju ir galbūt priiminėjo užsakymus tuo pačiu metu, kai šaudė į žmonės. „Uber“ patvirtino, kad 45 metų įtariamasis Jasonas Brianas Daltonas buvo jos vairuotojas, pridūrusi, kad tas vyras išlaikė visus testus ir kad jis iki tol nebuvo patekęs į teisėsaugos akiratį. „Susisiekėme su policija, kad visokeriopai padėtume vykdyti jų tyrimą“, – sakoma „Uber“ vyriausiojo saugumo pareigūno Joe Sullivano pranešime.

Kalamazu apygardos prokuroras Jeffas Gettingas sakė, kad Daltonui, kuris buvo suimtas nesipriešindamas, kai buvo sustabdytas kelių policijos, pirmadienį bus pateikti kaltinimai teisme dėl nužudymo. Pasak pareigūnų, užpuolikas savo taikinius veikiausiai pasirinko atsitiktinai. Gettingas pridūrė, kad „nėra priežasčių manyti“, jog šiame nusikaltime dalyvavo daugiau negu vienas asmuo.

Nenurodyto šaltinio duomenimis, pertraukose tarp atskirų šaudymo incidentų Daltonas toliau vežiojo keleivius, kol galiausiai buvo sulaikytas. Ginkluotas smurtas Jungtinėse Valstijose kasmet nusineša apie 30 tūkst. žmonių gyvybių, o masinių šaudynių Amerikoje pastaruoju metu padaugėjo.

Kaip rodo tokią statistiką renkančio portalo gunviolencearchive.org duomenys, 2015 metais Jungtinėse Valstijose buvo įvykdyta 330 masinių šaudynių, o 2014 metais tokių incidentų būta 281.