Postų netekę ministrai neslepia emocijų: „Buvome komanda“
Antradienį (birželio 23 d.) darbą oficialiai baigė XX Vyriausybė, vadovaujama ministrės pirmininkės Ingos Ruginienės. Vyriausybei grąžinus įgaliojimus prezidentui Gitanui Nausėdai, šalies vadovas pavedė kabinetui laikinai tęsti darbą, kol bus suformuota nauja Vyriausybė. Beveik devynis mėnesius Vyriausybei vadovavusi I. Ruginienė teigė postą paliekanti pakelta galva. Pasak jos, per šį laikotarpį pavyko užtikrinti valstybės institucijų darbų tęstinumą ir įgyvendinti dalį numatytų prioritetų.
20-oji Lietuvos Respublikos Vyriausybė (vadovaujama premjerės Ingos Ruginienės) dirbo chaotiškai, atlaikė aštrią kritiką ir, išdirbusi mažiau nei devynis mėnesius, 2026 m. birželio 23 d. grąžino įgaliojimus prezidentui dėl performuotos naujos valdančiosios koalicijos.
- Politinė situacija: Ministrų kabinetas buvo suformuotas itin chaotiškai, o visuomenės pasitikėjimas šia Vyriausybe buvo žemas – naujausiose apklausose apie 70 proc. gyventojų jos veiklą vertino neigiamai.
- Svarbiausi iššūkiai: Vyriausybei teko spręsti nelegalių migrantų, įskriejančių kontrabandinių „balionų“ ir karinių dronų incidentų keliamas saugumo problemas, taip pat reaguoti į Registrų centro duomenų saugumo skandalus.
- Priimti sprendimai: Nors visuomenės apklausose kabineto darbas buvo vertinamas prastai, pati I. Ruginienė savo ataskaitoje akcentavo, kad buvo pasiektas rekordinis finansavimas krašto apsaugai bei priimti sunkūs, bet būtini sprendimai saugumosrityje.
- Kadencijos pabaiga: Atsistatydinus I. Ruginienės ministrų kabinetui, naujosios daugumos premjeru buvo patvirtintas Mindaugas Sinkevičius.